Tuning ja restyling

Tuunime autode veermikku, mootorit ja teeme sinu auto stiilseks.

Sõna "tuning" tähendab inglise keeles kohandamist/seadistamist. Väljaspool tootjat toimub valmistoodete täiustamine, millega antakse autole individuaalsed omadused ja välimus. Tuunigut tehakse eri liiki/klassi autodele ning sellega tegelevad spetsiaalsed tuuningstuudiod.

Auto tuuning

Auto tuuning – sõiduki muutmine vastavalt omaniku soovidele ja auto töötingimustele. Tihti sisaldab tuuning endas ettearvamatuid muudatusi auto välimuses, interjööris, mootoris või autokeres. Tuuningu eelis seisneb selles, et võimalik on saavutada täiesti eripärane auto.

Mootori tuuning

Sisaldab mootori täielikku või osalist ümbertegemist või selle varuosade ümberkujundamist. Chip tuuning tähendab elektroonilise juhtimisploki muutmist või asendamist uuega suurendamaks mootori võimsust.

Kõige levinum viis mootori võimsuse tõstmiseks on turbo paigaldamine. Lisaks paigaldatakse erinevaid detaile nagu väntvõll, kolvid, pihustid, kütusepump, filtrid, kollektorid jm. Ebakorrektne süsteemi paigaldamine võib põhjustada tõsiseid probleeme automootorile ja käigukastile. Sellepärast on oluline jätta mootori tuuning spetsialistide hooleks. Meilt leiate need spetsialistid!

Veermiku tuuning

Tegeletakse standardsete amortisaatorite vahetamisega jäigema või reguleeritava vedrustuse vastu. Õõtshoovad ja kummipuksid asendatakse kvaliteetsete ja tugevamatega. Madalam kliirens teeb auto aerodünaamilisemaks ning võimaldab paremat haardumist ja juhitavust.

Stiliseerimine (ingl. styling)

Stiliseerimine – muutus, sobitamaks valitud suunda ja stiili. Autotööstuses on stiliseerimine jaotatud kaheks: tehasestiil ja tehasejärgne stiil (ingl.  aftermarket). Stiliseerimine erineb tuuningust selle poolest, et tehtud muutused ei mõjuta auto (või ka mootorratta) tehnilisi omadusi.

Muutuste võimalused:

 • iluvõred – "mesh" (võrguline) ja "billet" iluvõred
 • valjuveljed
 • aerodünaamiline kerepakett (ingl.  body kits) – spoilerid, ukse-, küljeliistud jne.
 • antitiivad
 • kroomimine (ingl. chrome trim)

Väga populaarseks on saanud aerograafia – see on piltide joonistamine autokere detailidele. Aerograaftehnikat kasutades kantakse värv soovitud pinnale ning tulemuseks on tervikpilt, mis muudab auto tõeliselt unikaalseks.

Salongi interjööri tuuning

Salong võib olla mõeldud nt kiirenduse (ingl. drift) jaoks. Kiirendusauto salong – see ei ole ainult ilus, vaid ka funktsionaalne. Antud salongi iseloomustavad: „paljas“ salong (ilma heliisolatsiooni materjalideta), mugavaks kohendatud sportrool (parim on kolme kodaraga), käigukanginupp ja käsipiduri käepide, mittereguleeritavad külgtugedega istmed, turvapuur (driftbox), lisaseadmed - turborõhunäidik, kütusenäidik, õlirõhunäidik, õlitemperatuurinäidik, turbo timer jne.

Interjööri tuuning

Tavaliselt selle stiili pooldajad soovivad ühendada funktsionaalsuse, originaalsuse ja mugavuse. Interjööri tuuningu võimalused:

 • sportrool
 • anatoomilised istmed
 • helisüsteem
 • salongi katmine naha või Alcantara kangaga
 • salongi elementide katmine carbon kilega, nt. armatuurlaud, õhksoojenduse ümbrus jne.
 • sportturvavööd
 • täiendav valgustus salongis, nt armatuurlaual, jalgade juures jne

Esinduslik stiil

Lähtudes sõidukiomaniku soovidest, on esindusliku stiliseerimisega võimalik autosalongi sisustust muuta tundmatuseni. Enamasti kasutatakse selleks kallimaid materjale – naturaalset nahka, Alcantara kangast, väärispuitu, -metalle, -kive jne. Täiendavalt on võimalik autosalongi interjööri lisada plasmatelereid, arvuteid, muusikavarustust, minibaare, külmkappe, massaažitoole, telefone jne.
Tekkis küsimus või soovid pakkumist?
Võta ühendust

Kogenud spetsialist leiab parima lahenduse teie auto hoolduse jaoks.

Võta ühendust
Marsruut lähimasse kauplusesse